Viyana Üniversitesi


Viyana Üniversitesi

Viyana Üniversitesi 1365 yılında Duke Rudolph IV tarafından kurulmuş, Alman dil ve kültür dünyasının orta Avrupa’daki en eski ve en büyük üniversitelerinden birisidir.

Viyana üniversitesi; 181 bölümüne (55-Lisans, 110-Master, 4-Diploma Programı ve 12-Doktora Programı) kayıtlı 92.941 öğrencisiyle, 9700 çalışanı, 6800’den fazla bilim adamı ve akademisyeniyle Avrupa ve Avusturya’nın en büyük, saygın eğitim – öğretim ve araştırma üniversitesidir. Üniversite 2015 yılında 650.yılını kutlamıştır.

Viyana Üniversite Okumak

Tarihi ana binası Wiener Ringstrasse (Viyana Ring Caddesi)’de olan üniversitenin akademik kurumları 60 farklı yerde konumlandırılmıştır. Ana binada üniversite yönetimi, dekan ofisleri, idari departmanlar, üniversitenin büyük konferans salonunun da aralarında olduğu birçok salon yer almaktadır.

Bir diğer önemli merkez de kültürel çalışma departmanları, konferans salonu merkezinin de bulunduğu kampüstür. Hukuk fakültesi, işletme fakültesi, spor bilimleri, üniversite merkezi, biocenter v.b başlıca önemli diğer binaları olup üniversite, Viyana’nın 8-ayrı bölgesinde 15 fakülte, 17 araştırma platformu ve 4 büyük merkezi ile konumlandırılmıştır.

02129636348

can@akademiko.net

Viyana Üniversitesi aynı zamanda ERASMUS/SOCRATES Network, UNICA, EUA (363 Enstitüden oluşan) üyesidir. 350 Üniversiteyle işbirliği içindedir. Bu uzun süre içerisinde pek çok bilim adamı, sanatçı ve devlet adamı yetiştirmiş olan Viyana Universitesi Avrupa’nın kültür, sosyal ve siyasal yaşamına çok önemli katkılarda bulunmuştur.

Üniversitenin ünlü mezunlarından bazıları; 

Sigmund Freud ,Franz Alt, Bruno Bettelheim, Janko Ferk, Paul Feyerabend, Heinz Fischer, O. W. Fischer, Iwan Franko, , Hugo von Hofmannsthal, Heinrich Freiherr von Huyssen, Karl Kautsky, Karl Kraus, Bruno Kreisky, Hans Kudlich, Paul Lazarsfeld, Peter Luder, Tomáš Garrigue Masaryk, Lise Meitner, Alois Mock, Papst Pius III., Peter Porsch, Henning Röhl, Manfred Rumpl, Wolfgang Schüssel, Adalbert Stifter, Kurt Waldheim, Ulrich Zwingli´dir.

Öneri:   Yurtdışında Yüksek Lisans Eğitimi - Can Akademi

Viyana Üniversitesi yüksek lisans master ve kabul şartları. Viyana üniversitelerinde yüksek lisans ve kabul şartları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Biz size Viyana üniversitelerinde istediğiniz bölümde okuma imkanı sunmaktayız.

Viyana üniversitesi Lisans

 • 4-yıllık eğitim veren bir liseden mezun olmanız gereklidir. (Lise diploması istenmektedir.)
 • Viyana’da okumak istediğiniz bölümün aynısını Türkiye’de yapılacak TYT-YKS sonrasında 4-yıllık olarak kazanmanız beklenmektedir. Yani Viyana Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde eğitim almak isteyen bir öğrenci Türkiye’de herhangi bir üniversitenin 4-yıllık Sosyoloji bölümünü kazanmış olmalıdır. Sizden ÖSYS Sonuç Belgesi istenecektir.
 • ÖSYM yerleşti belgesi.
 • Yerleşeceğiniz Üniversite devlet ya da özel olabilir. Özel Üniversitelere yerleşti belgesi yeterli olmaktadır. (Özel Üniversiteye para yatırarak kayıt olmanıza gerek yoktur.)
 • Yeni alınan karar gereğince yaz 2019 döneminden itibaren tüm başvurularda öğrencilerden A2 düzeyinde Almanca dil yeterliliği istenmektedir. Viyana Üniversitelerince kabul edilen sertifikalar için tıklayınızSertifikaların süresi 2 yıldan fazla olamaz.
 • C1 düzeyinde Almanca bilgisine sahip olanlar dil seviyelerini belgelemek kaydıyla direkt olarak lisans eğitimlerine başlayabilirler. A2 Almanca dil bilgisi olanların, Viyana Üniversitelerinin yönlendireceği dil hazırlık okulunda Almanca hazırlık eğitimi almaları ve dil seviyelerinin C1 düzeyine gelmesi beklenmektedir.
 • Online ön kayıt yaptırmanız gereklidir.
 • Viyana Teknik Üniversitesi için Başvuru Formu doldurmanız gereklidir. Viyana Üniversitesi için ayrıca U:Space sistemden giriş yapılmalıdır.
 • Viyana Üniversitesi’nde giriş sınavı olan bölümler için ayrıca €50 ödeme yapılacaktır.
 • Pasaportunuzun olması gereklidir. (Süresinin en az 10-yıllık olması avantajdır.)
Öneri:   Kartal Sürücü Kursu - Özdamla Soğanlık

Viyana Üniversitesi

Viyana Üniversitesi Yüksek Lisans

 • 4-yıllık örgün eğitim veren bir üniversiteden mezun olmanız gereklidir. (Üniversite diploması)
 • 4-yıllık eğitiminizde aldığınız tüm dersleri ve not bilgilerini içerir Transkript.
 • ALES Sonuç belgesi. (İlgili puan türünden minimum 55 almanız gereklidir.)
 • Viyana Teknik Üniversitesi için geçerli; ALES Sonuç belgesine göre Türkiye’de (Viyana’da okumak istediğiniz yüksek lisans bölümünün aynısı olmak üzere) bir üniversiteden (Devlet veya Özel) alacağınız kabul veya öğrenci belgesi. (Viyana Üniversitesi istememektedir. Ancak başvuru zamanınıza göre bazen isteyebilmektedir. Bu konuda danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.)
 • Türkiye’de mezun olunan lisans programına uygun bir bölümde yüksek lisans yapabilirsiniz. Yani Tarih mezunu Viyana’da İşletmeden yüksek lisans yapamaz.
 • Yeni alınan karar gereğince yaz 2019 döneminden itibaren tüm başvurularda öğrencilerden A2 düzeyinde Almanca dil yeterliliği istenmektedir. Viyana Üniversitelerince kabul edilen sertifikalar için tıklayınızSertifikaların süresi 2 yıldan fazla olamaz.
 • C1 düzeyinde Almanca bilgisine sahip olanlar dil seviyelerini belgelemek kaydıyla direkt olarak lisans eğitimlerine başlayabilirler.  A2 Almanca dil bilgisi olanların, Viyana Üniversitelerinin yönlendireceği dil hazırlık okulunda Almanca hazırlık eğitimi almaları ve dil seviyelerinin C1 düzeyine gelmesi beklenmektedir.
 • İngilizce veya Almanca hazırlanacak özgeçmiş.
 • Online ön kayıt yaptırmanız gereklidir.
 • Yüksek Lisans başvuru formu doldurmanız gereklidir. Viyana Üniversitesi için ayrıca U:Space sistemden giriş yapılmalıdır.
 • Geçerli bir pasaportunuzun olması gereklidir. (10-yıllık pasaport çıkartmanızı tavsiye ediyoruz.)
Öneri:   Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi

Viyana Teknik Üniversitesi

DİKKAT!

 • Türkiye The Hague Convention’a imza atmış ülkelerden birisidir. Bu kapsamda sunulacak tüm resmi belgelerin tercümeleriyle birlikte onay, apostil işlemlerinin eksiksiz olarak yaptırılması büyük önem arz etmektedir!
 • Dosyanız tarafımızdan titizlikle hazırlanır, ileride kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız.
 • Yüksek lisans başvurularında üniversiteden mezun olmuşsanız ancak diplomanız henüz hazır değilse ‘‘Geçici Mezuniyet Belgesi’’ ile başvuru yapabilirsiniz.
 • Ön kayıt işlemleri ve Viyana Üniversitesi tarafından 01 Nisan 2016 tarihi itibariyle yeni bir uygulama olarak yürürlüğe konulan U:Space başvuru sistemi ayrı bir öneme haizdir. Ön kayıtlar ve başvuru için lütfen bizden ayrıntılı bilgi alınız.
 • Viyana Teknik Üniversitesi master başvurularında istenilen “öğrenci belgesi” için sizlere pratik metot öneriyoruz.
 • %100 çözüm üretip, sizi Viyana’da istediğiniz bölüme yerleştiriyoruz!

Sizlere en iyi danışmanlık hizmetini en kısa sürede verme gayreti içerisindeyiz. “Mutlak bilgiye ulaşmak imkansızdır, bize değil!”

Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret ediniz

İstanbul-Galata

Müeyyedzade Mh. Serdar-ı Ekrem Cd. No:4 Galata, 34425 Beyoğlu | İSTANBUL 02129636348 can@akademiko.net

Kocaeli-İzmit

Körfez Mahallesi  Berk Sokak Barış İş Merkezi 5/53 41040 İzmit | KOCAELİ 02626060773 aziz@akademiko.net


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Harika Harika
0
Harika
Akademi

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube and Vimeo Embeds