UMUDUNU KAYBETME MOTİVASYON FİLM TANITIMI

Umudunu Kaybetme Bir Motivasyon Filmi


Gerçek hayat hikâyelerinden hoşlanıyorsanız ve izlediğiniz filmlerin size ilham vermesi gerektiğini düşünüyorsanız adeta bir motivasyon filmi olan Umudunu Kaybetme Filmi’nin size katabilecekleri hakkında ki bu yazıyı okumalısınız.

Umudunu Kaybetme orijinal ismi ile “The Pursuit Of Happyness filmi Chris Gardner’ın aynı isimle 2006 yılında yazdığı kitabının aynı filme çevrilmesi ile hayatımıza girdi. Başrolünde Will Smith ve oğlu Jayden Smith’in oynadığı film bazı karakterler girse de sadece bu isimlerin olduğu sahneler üzerinden dönmektedir.

Umudunu Kaybetme Filminin Konusu


Bu film Chris Gardner’ın zorluklarla dolu hayatını anlatan bir motivasyon filmidir. Zorlu bir çocukluk geçiren Gardner 27 yaşına geldiğinde hayatını değiştirecek bir Ferrari ve onun sahibiyle karşılaşır. Karşılaştığı kişi zamanın ünlü borsacılarından Bob Bridgesdı ve ona yardım elini uzatarak onu borsa brokerliği ile ilgili bir staja gönderdi.
Bu günlerde kaldığı evde kirasını ödeyecek kadar parası bile olmayan Gardner eşinin onu terk etmesi ve evden atılması ile çocuğu ile sokaklarda yatmaya başlar. Tuvaletlerde, istasyonlarda ve parklarda yatıp kalkan Gardner film ve kitabında ana teması olan daima cesur ve güçlü durmanın ve motivasyon kaybetmeden devam etmenin bizlere neler katacağını tek tek önümüze çıkartıyor. Sonunda tüm bu umut dolu hikâyesi ile kazanan olan Chris Gardner şuanda 60 milyon dolarlık bir servetin sahibi ve evsizlere yardım eden bir hayırsever.

Umudunu Kaybetme Filmindeki Dersler

Hayatımızda ki tüm zorluklara rağmen ayakta durabilmenin ve tüm insanlığımıza rağmen cesur, güçlü ve inanan biri olmanın bize kazandırabileceklerini fark etmemiz gerekiyor. Her zaman düşeceğimiz ve sürüneceğimiz anlar olacaktır ama bu anlarda ağlamak ve söylenmek yerine ayağa kalkmaya çalışmak bizi güçlü kılacak yegâne olgudur. Adeta bir kişisel gelişim film’i olan bu film sizleri düşünmeye sevkedecek ve ayağa kalkmanız için sizlere büyük bir umut bahşedecek.
Peki, tekrar ayağa kalktığımızda bizi tekrar yere düşürecek şeyler yaşamayacak mıyız? Elbette ki tekrar tekrar düşeceğiz ve her seferinde bir öncekinde olduğu gibi tekrar ayağa kalkacağız.Ve tüm motivasyon gücümüzü umudumuz ile birleştirerek güçlü olmayı başaracağız.
Umudun insanı götürebileceği o yolu her zaman hayal etmeli ve bu yolda bıkmadan, usanmadan gitmeliyiz. Unutmayın düşmeden kalkamazsınız. Size acı veren her şey sizi güçlendirecek birer nimettir.

Ve son olarak sizinle filmin en önemli ve bilinen repliğini paylaşıyorum. Ders gibi bir söz aslında;

Kimsenin sana bir şeyi yapmayacağını söylemesine izin verme. Bir hayalin varsa onu korumalısın… Bir şeyi istiyorsan, git ve al


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
1
Harika
Bilal Aydemir

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın