Polonya’da Yüksek Lisans

Polonya’da yüksek lisans her geçen gün uluslararası öğrenciler için daha da cazip bir hedef haline gelmiştir.


Polonya’da yüksek lisans her geçen gün uluslararası öğrenciler için daha da cazip bir hedef haline gelmiştir. Özellikle Master programları için Polonya’ya gelen öğrencilere uluslararası firmalar birçok fırsatlar sunmaktadır. Bilindiği gibi Polonya, mevkisi itibari ile Doğu ve Batı Avrupa arasında zengin bir geçmişe sahip köprü konumundadır. Master programları için Polonya’yı tercih eden öğrenciler Avrupa’nın en eski şehirlerinin mimari ve kent kültürlerinin keyfini çıkarabilme olanağına sahiptirler.

Neden Polonya’da Eğitim?
Polonya’da Üniversite

Polonya’da Üniversite Online Başvuru

Polonya üniversiteleri lisans eğitimini tamamlamış ve rekabet avantajı elde etmek isteyen herkes için bulunmaz bir fırsattır. Dünyaca ünlü akademisyenler tarafından yazılmış olan tezler ve tüm projeler günümüzde Polonya eğitiminin ne kadar kaliteli olduğunu göstermektedir.

Mezun olduktan sonra Polonya’da yüksek lisans dereceniz ile bugünün küreselleşen dünyasında siz de rahatlıkla yer alabilecek, arkadaşlarınızdan 1 adım önde olarak işverenlerin karşısında yer alacaksınız. Üniversiteler öğrencilerin stratejik  ve analitik becerilerini geliştirmek için birçok alanda master programı sunmaktadır.  Polonya klasik MBA programlarının yanında, spor yönetimi, sağlık, proje yönetimi veya yöneticiler için MBA programları gibi birçok heyecan verici uzmanlık alanında da eğitim imkanı sunmaktadır. Avrupa’nın tanınmış prestijli üniversitelerinde kaliteli İngilizce master veya doktora eğitimi alacaksınız. Polonya, yüksek lisans ve doktora eğitimini ingilizce olarak almak isteyen adaylara Avrupa Birliği dahilinde en ekonomik olarak sunan bir ülkedir.

POLONYA ÜNİVERSİTE SIRALAMALARI

Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan çok güçlü bir eğitim geleneğine sahip olan Polonya’da, yüksek lisans ve/veya doktora eğitimini Varşova Üniversitesi, Jagiellonian Üniversitesi, Lodz Üniversitesi, Krakow teknik Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış üniversitelerde alabilirsiniz. Polonya sunduğu geniş seçenekler ve üniversitelerinin uluslararası prestiji ile dünyanın bir çok ülkesinden master öğrencilerinin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Polonya’da yüksek lisans ve doktora ücretleri ekonomiktir.

Polonya Üniversitelerinde Yıllık Ücretler

Polonya’da birçok alanda İngilizce olarak yüksek lisans ve doktora yapabilirsiniz. Polonya üniversitelerinde master bölümlerinin yıllık ücreti ortalama 3000 – 4000 Euro civarındadır. Buna ek olarak Polonya’da eğitiminize devam etmenizi cazip kılan bir diğer özellik de ülkede yaşam giderlerinin oldukça ekonomik olmasıdır. Avrupa’nın dev şirketlerinde çalışma olanaklarından yararlanacaksınız. Polonya Avrupa Birliğine girdiğinden beri çok sayıda uluslararası büyük kuruluşun yatırım yapmayı öncelikle tercih ettiği ülkelerden biri haline gelmiş, bu özelliği ülkeyi bir yatırım merkezi haline getirmiştir.

POLONYA ÜNİVERSİTELERİ

Hızla endüstrileşen Polonya’da üniversiteler de programlarının çoğunu buna göre biçimlendirmekte ve bu kuruluşlara entegre olmaya gayret göstermektedir. Bu sayede Polonya’da master yapan öğrenciler eğitimlerini uluslararası firmalarda ve sanayi kuruluşlarında yaptıkları staj çalışmaları ve ortak projelerle pekiştirme ve kariyerleri boyunca kullanacakları referanslar elde etme olanağı bulabilmektedir.

Avrupa Birliğinde eğitim almanın en büyük avantajlarından biri de mezuniyet sonrasında 2 yıla varan süreyle çalışma ve ikamet izni elde edebiliyor olmanızdır. Bir Avrupa Birliği üniversitesinde alacağınız uluslararası prestije sahip master derecesine ek olarak, Avrupa Birliğinde çalışma deneyimi, öz geçmişinizde gururla sergileyeceğiniz referanslarınızdan olacaktır. Bu deneyim size büyük değer katacak, kariyeriniz için daha büyük hedefler belirlemenize imkan sağlayacaktır.

İSTATİSTİKSEL ÜLKE PROFİLİ

Küresel gelişim ve vizyon sahibi olmak

Polonya’da yüksek lisans veya doktora yaparak aynı zamanda bir Avrupa Birliği ülkesinde, dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerden olaşan enternasyonel bir ortamda bulunmanın ve yaşamanın size katacağı kültürel donanım ve bireysel gelişim avantajlarından da yararlanacaksınız. Sahip olacağınız Schengen vizesi ile tüm Avrupa’da serbest dolaşım avantajlarından yararlanacak, çok sayıda yeni arkadaş edinecek, çok az kişinin sahip olabileceği kültürel ve entellektüel bir donanıma sahip olacaksınız. Bu donanım size yaşamınız boyunca büyük avantajlar kazandıracak, farkedilir ve tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.

POLONYA’DA ÜNİVERSİTE MEMNUNİYETİ

Polonya’da Yüksek lisans kabul şartları :

Polonya’da master başvurusu yapmak için lisans mezunu olmanız yeterlidir. Ayrıca ALES sınavına girmeniz gerekmiyor. Üniversite çıkış belgeniz ve lisans not dökümünüz ön kayıt için yeterli olmaktadır. İngilizce seviyeniz yeterli değilse önce şartlı kabul alınarak İngilizce eğitimine başlamanız sağlanır.


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
2
Harika
Akademi

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın