Polonyada Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans

Polonya’da Eğitim, Polonya’da Üniversite ve Polonya'da yüksek lisans Ucuz yaşamı ve tarihi dokularını ile Erasmus ve Polonya ilk tercihler arasında yer almaktadır.


Avrupa üniversiteleri arasında eğitimin son dönemlerinde parlayan yıldızı olan Polonya’da Eğitim ve Polonya’da Üniversiteler bu alanda eğitim görmek isteyenlerin cazibe merkezi haline gelmiştir. Ucuz yaşamı ve tarihi dokularını da içerisinde bulunduran Erasmus ve Polonya ilk tercihler arasında yer almaktadır.

Lisans okumak isteyen kişiler için Erasmus cazibe merkezleri arasında yer almaktadır. Polonya içerisinde yer alan Varşova Üniversitesi 1816 senesinde Polonya’nın başkenti olan Varşova’da kurulmuştur. Polonya’nın en büyük ve en eski üniversitesi bulunurken aynı zamanda 45.000 kayıtlı öğrencisi de yer almaktadır. Varşova içerisinde yer alan Varşova Teknik Üniversitesi ise 1826 senesinde Polonya’nın başkenti olan Varşova’da kurulmuş olup Mühendislik ve bilim alanına odaklanmış olan üniversitelerden biridir. Aynı zamanda 9 fakültesinde İngilizce eğitim programları bulunmaktadır.

Polonya'da Eğitim

Her alanda SWPS Üniversitesi sosyal bilimler ve beşeri bilimler üniversitesi 1996 senesinde kurulmuştur. Polonya’da kurulan ilk özel üniversite olması ile ilgileri üzerine çekmektedir. Öğrenciler çeşitli akademik ve akademik olmayan olanak ve hizmetler de bulunmaktadır.

1919 senesinde kurulan Poznan Teknoloji Üniversitesi kendi radyo ve televizyonuna sahip olan üniversite öğrencilere uygulamalı eğitim sunmaktadır. Yaklaşık olarak Poznan Teknoloji Üniversitesi 25000 öğrenciye eğitim vermektedir. Bu durumda Jagiellonian Üniversitesi Polonya’nın en çok beğenilen yüksek öğretim kurumlarından ve Orta Avrupa kesiminde yer alan en eski üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda akademik dünya haritası içerisinde önemli bir yer tutmaktadır.

Polonya’da Üniversite Eğitimi

Polonya’da üniversite eğitimi alabilmeniz için öncelikle lise mezunu olmanız gereklidir. Liseden hangi alandan mezun olduğunuzun ise Polonya’da hiç bir önemi yoktur. Lisede sözel bir bölümden mezun olabilirsiniz ama burada pekala sayısal bölüme ait bir alanı da tercihleyebilirsiniz. Tam tersi sayısal bir bölümü bitirip sözel bir meslek de tercihleyebilirsiniz.

Ayrıca Polonya’da üniversite okumak için eğitim dilinizi Polonya’nın ana dili olan Lehçe veya İngilizce olarak seçme imkanınız var. Eğer yerel dilde yani Lehçe dilinde eğitim almak isterseniz bu sizin için daha da ekonomik olacaktır. Lehçe hazırlık okulu sonrasında bölümünüze hemen başlayabilirsiniz. İngilizce dilinde eğitim almak isterseniz dil bilginizi IELTS veya TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sınav sonuçlarıyla belgelemeniz gerekmektedir.

Şimdi Online Başvuru Yap


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika
Kadir

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın