ÖTV Hesaplama

2020 ÖTV hesaplama işlemi için site içerisinde bulunan uygulamadan faydalanabilirsiniz. 2020 ÖTV hesaplama robotu ile araç fiyatını ve ödeyeceğiniz ÖTV tutarını..


Özel tüketim vergisi belirli ürün ve hizmet kapsamında alınan vergilerden oluşmaktadır. Bu ürünler genel itibari ile negatif dışsallık oluşturan veya lüx tüketim grubunda yer alan ürün ve hizmetlerden oluşmaktadır. Avrupa Birliği uyum sürecinin başlaması ile vergi gelir kalemleri arasında yerini almıştır. Özel tüketim vergisinin alınmasın amacı sosyal fayda sağlaması olarak planlanmıştır. Günümüzde sıfır araç satışı ile anılmaktadır. Bu yüzden müşteriler araç araştırmasına girmeden önce ÖTV hesapla robotlarından yardım almaktadır. 2020 ÖTV hesaplama işlemi için site içerisinde bulunan uygulamadan faydalanabilirsiniz. 2020 ÖTV hesaplama robotu ile araç fiyatını ve ödeyeceğiniz ÖTV tutarını öğrenebilirsiniz. 

ÖTV Hesaplamak için tıklayınız.

ÖTV’nin sıfır araç satışı sırasında yüksek miktarlarda kaleme alınmasının sebebi ise; vergiye konu olan sadece ürün satışı değil, aracın kullanımı boyunca tüketilen fosil yakıtları veya karayolunun yıpranma payı gibi unsurlar gözetilmektedir. Lüx ürün ve hizmetlerde uygulanmasının sebebi ise, vergi adaletini sağlamasıdır. Gelir üzerinde dengeleyici etkisi olan vergilerin farklı konu ve isimler ile uygulanması sonucu gelir dengesi sağlanmış olmaktadır. Ürünlerden alınan ÖTV oranları farklılık gösterse de ürün fiyatı ile ilişkilendirildiğinde vergi sisteminin eksiksiz çalıştığı görülmektedir.  

Kaynak: www.otvhesapla.com


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın