Moz Pa/Da Değerlerinin Önemi Nedir?


Backlink işlemlerinde sıkça rastladığımız Moz PA/DA değerlerinin backlink açısından bir önemi var mı ve Google tarafından ne kadar önemseniyor, ne kadar ilgi görüyor?.

Backlink işleri ile ilgilenen uzmanlar yada yeni başlayanlar için PA/DA değerleri bir backlink için olmazsa olmaz konumundadır. Ancak bu bilgi tamamen asılsız ve yanlıştır. Çünkü Google bu ve benzeri sitelerin kendi bünyelerinde oluşturdukları değerleri önemsememektedir.

Bir backlinkin yada bir Seo çalışmasının değerini zaten Google kendi içerisinde değerlendirmekte. Moz PA/DA diye adlandırılan değerler sadece Moz  için geçerli olup bu değerlerin düşük yada yüksek olması Google için bir önem ifade etmemektedir. Çünkü bu değerler sadece Moz’a özeldir.

Backlink işlemlerinde PA/DA değeri yüksek siteleri seçmek yanlış olduğu kadar mantıksızdır. Kaliteli içerikleri bulunan sitelerin PA/DA değerleri düşük olabilir domain yeni olabilir ancak bu demek değildir ki site önemsiz veya yeterince iyi geri dönüşüm bağlantıları sağlayamaz.

Google Backlink yada Seo kriterlerini Moz PA/DA değerlerine göre belirleyip ölçmez.

Backlink nedir yazımızdan Backlink hakkında doğru olarak bilinen yanlışları ve aslında bu işlemin nasıl gerçekleştirmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 

 


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
2
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
4
Eh İşte
Harika Harika
15
Harika
Bclink

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube and Vimeo Embeds