Karotçu Beton Kesme Acil Karotçu 0212407044

Uzman Karotçu Ekiplerle Beton Delme Kesme Kırma Istanbul Tüm İlçelerine 7/24 En Uygun Fiyatlarımız ile Aynı Günde Servis Bize Danışmadan Karar Vermeyin.


Karotçu

Karotçu Son zamanlarda adı sıkça dillendirilen ve ihtiyaç duyulan bir meslek haline geldi. Karotçu ya bukadar ihtiyaç duyulmasının sebeplerinden biriside Kentsel dönüşümdür. Karot kelimesi İngilizce, de HAVUÇ kelimesine karşılık gelmektedir. Karot ile ilgili çalışmalar ilk olarak Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Almanlar betondan numune almak için araştırmalar sonucunda, şimdilerde karot makineleri olarak adlandırdığımız makineyi icat etmişlerdir.

Hiçbir şekilde darbe vermeden, demir donatılı ve donatısız zeminde, 45º- 90º lık açılarla , Q20 çap Q700 çap arası, 600 cm derinliğe kadar delim yapılabilmektedir. Sonuç itibariyle karot kelimesi denince, akla ilk gelen sözlük anlamı beton delme, karotcu makineleri ve uygulamaları akla gelmektedir. Karot kelimesi İngilizce’de havuç kelimesine karşılık gelmektedir. Kavram olarak Core Drill olarak adlandırılır.

Beton Delme

Karot makinası inşaat sektöründe kullanılan bir makinadır. Beton delme anlamına gelen kelimedir. Beton delme işlemi sırasında karot makinası kullanılmaktadır. Çeşitli makinalarla, yapılarda karot makinası yardımı ile delik açılması işine beton delme denir. Karot ile beton delme yöntemi, uygulanması en kolay ve en pratik yöntemledendir. Beton delme işlemi çok iyi karot makinası kullanabilen ustalar tarafından yapılmaktadır. Beton delme işleminde önce, işlem yapılacak yerde aplikasyonun yapılması, yanlış bir uygulama yapılmaması açısından daha sağlıklı olacaktır. Karot makinası çok iyi sabitlenmeli ve titreşimi önlemek açısından çok önemlidir. Teknolojinin gelişmesiyle bugün karot makinası ile uygun aparatatlar kullanılarak 4m derinlige kadar beton delebilmekteyiz. Karot makinası su ile çalışmaktadır.

Beton Kesme

Beton Kesme kuvveti mühendislik hesaplarının en önemli objelerindendir. Taşıyıcı elemanlarımızı boyutlandırırken beton kesme kuvvetini doğru bulmak ve yorumlamak gerekir. beton malzemesine beton kesme kapasitesini artırmak amacıylede donatı koyarız ve böylece ortaya betonarme çıkar. betonun kesme kuvveti etkiisndeki davranışını bilmek hesap değerlerini bilmek bizim yaptığımız işi bilmemize sebep olur. Bir dörtgen kiriş düşünün 30×50 cm boyutlandırında olsun.

Bu kirişe moment etkiyebilir,normal kuvvet etkiyebilir ve kesme kuvveti etkiyebilir. HEMEN HEPİMİZİN AKLINA ŞU SORU GELİR: Kiriş yada kolon basınca maruz kalsa beton karakteristik basınç dayanımı bellidir. Mesela c20 için 200 kg /cm2 gibi.Bunun yanında kiriş yada kolon çekmeye maruz kalsa hesaplarda alacagımız değer beton karakteristik çekme dayanımıdır ve bellidir. Buda C20 İÇİN 16 kg/cm2 olarak belirlenmişitir.Ancak kiriş kesitine beton kesme kuvveti etkidiğinde beton için almamız gereken hesap değeri nedir.

Basınç dayanımını alamayız çünkü kesme kuvveti kesitte tam olarak basınç oluşurmaz kesite paralel etkir çünkü. Hesaplarda kesme kuvveti için beton çekme dayanımını da almakda tam doğru olmaz çünkü çekme dayanımı için kuvvetin kesite dik eksi yönde etkimesi gerekir. Ancak bilirizki kesme kuvveti kesite paralel etkimektedir

HEMEN ARAYIN FİYAT TEKLİFİ ALIN

TEL: +90539 653 71 97 | +90553 488 8292

 1. 1 Karotçu Beton Delme Kesme


  KAROT

  KAROTCU

  KAROT BETON DELME

  HIDROLIK BETON KESME

  KOMPRESORLU BETON KIRMA

  DUVAR DELME

  HALATLI KESİM


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
1
Eh İşte
Harika Harika
15
Harika
Yiğitsan

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın