İzmir Havuz Kimyasalları, Uygun Fiyat, Kalite


İzmir Havuz Kimyasalları

Havuz kloru, havuzların temizliği, bakımı ve dezenfeksiyon işlemleri söz konusu olduğunda akla gelen ilk üründür. Yüzme havuzlarında kullanılan kimyasallar çeşitli malzemelerden oluşur. Bunlardan dezenfeksiyon için tercih edilenlerden bazıları, granül klor, mülti tablet klor, toz klor, sıvı klor, tablet klor ve çeşitleridir. İzmir havuz kimyasalları, Havuzlarda yosun oluşumunu önlemek için yosun öldürücü biositler ve yosun önleyiciler, ph değerlerinin ayarlanabilmesi için ph yükseltici ve ph düşürücüler, sulardaki berraklığın sağlanabilmesi için parlatıcı ve topaklayıcı ürünler ile toz kir gibi etmenler için çöktürücü kullanılmalıdır.

Ph dengesi

Ph dengesi yüzme havuzlarında önemli bir husustur. 7.2-7.6 ppm aralıklarında ph derecelerinin olması gerekmekte aksi halde düşük ph dereceleri suların asidik hale dönüşmesine neden olacaktır. Bu durum da yüzücüler için büyük risklerin oluşumuna neden olur. Gözlerde yanma, vücutta aşırı kaşınma gibi etmenler baş göstermeye başlar. Ayrıca havuzların derz ve mermerlerin de de aşınmalar oluşmaya başlar. İzmir havuz kimyasalları, Yüksek yani bazik ph seviyelerinde ise havuz duvarlarında kireç oluşumu, kalker, kum filtrelerinde taşlaşma ve havuzlarda bulanıklaşmalar görülür. Havuzlarda ph dengesinin sağlanması için sürekli olarak ölçümler yapılması ve talep edilen standartlar korunmalıdır. Bunun için havuzlarda ph düşürücü ve yükseltici ürünlerinin düzenli bir şekilde kullanılıyor olması gerekir.

İzmir Havuz Kimyasalları Uygun Fiyat ve Kalite
İzmir Havuz Kimyasalları Uygun Fiyat ve Kalite
Yeşillenme

Havuzlarda özellikle filtrasyonların zayıf olduğu bölgeler ve havuz köşeleri su sıcaklıklarının özellikle yükselmesiyle beraber derz bölmelerinde yeşillenme oluşur. Bu durum yosun oluşumunun başladığının göstergesidir. Uygulanacak yosun önleyici takviyelerle beraber ph dengesi uygun aralıklara getirilebilir. Havuz klorunda yapılan uygun dozlar ve şoklama işlemleriyle beraber yosun oluşumlarının önüne geçilerek havuz zeminlerinde yosunların tutunamayacak hale gelmesini sağlayabilirsiniz. İzmir havuz kimyasalları, Kir ve yosunları topaklayıcı ve çöktürücüler ile tabana birikmesini sağladıktan sonra havuz süpürgesi yardımı ile temizleyebilirsiniz. Ayıca unutulmamalıdır ki yüksek doz ya da düşük dozlarda klor kullanılması riskli faktörler arasında yer alır. Bu anlamda Sağlık Bakanlığının belirlemiş olduğu klor oranı yüzme havuzları için 1-3 ppm aralığıdır.

Havuzlarda berraklığın sağlanması için parlatıcılar tercih edilebilir. Bu demek değildir ki berrak görünüme sahip olan havuz sağlıklıdır. Havuz suları, pek çok virüs ve bakterinin oluşu için elverişli koşulları barındırır. Bu nedenle havuzlar işinde ehli olan havuz operatörüne emanet edilmelidir. Onların uygulayacağı uygun dozlardaki havuz kimyasallarının da düzenli olarak yapılıyor olması gerekmektedir.


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
1
Eh İşte
Harika Harika
2
Harika
Vesselam

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın