İkinci el araba fiyatları ne zaman düşecek?

ikinci el araba fiyatları , sıfır otomobiller ve yerli üretim araçlar hakkında bir makaledir.


manuelmedya.blogspot.com/otomotiv 

2019 yılı sonralarına doğru sert yükselen araba fiyatlarında 2020 yılı başında ve bahar aylarında düşüş öngörülüyordu. Fakat corona virüsü nedeniyle üretim tüm dünya ülkelerinde büyük ölçüde azaldı ve arz neredeyse sıfıra indi.

satılık araba
ikinci el araba

Ülkemizde de azalan arz ve yüksele talep nedeniyle fiyatlar halen daha giderek artış gösteriyor. Üzerine birde durdurulamayan dolar kuru yükselişi eklenince fiyatlar bir süre daha yukarı yönlü devam edecek gibi görünüyor.

İkinci el araç fiyatlarını etkileyen  şeylerin başında sıfır otomobil fiyatları ve oluşan talep geliyor, bazılarımız piyasada bu işi fırsata çeviren satıcılar olduğunu düşünse de sıfır fiyatları yükselişini durdurmadıkça ikinci el araç fiyatları da yükselmeye devam edecektir. 

Avrupa ve Amerikada otomobiller neden bu kadar ucuz diyorsanız?

Bu ülkelerde gelir seviyesi yüksek olduğu için talepten fazla araç barındırmaktadırlar. Yani ülkelerinde çok fazla ikinci el araç var bu da fiyatı düşürmektedir. Bizim ülkemizde ise maalesef az sayıda 2. el el araç var bundan dolayı caddelerde halen kuş serisi araçları görüyoruz.  

Yerli otomobil fiyatı ne olur?

Bilindiği üzere ülkemiz yerli otomobil için kolları sıvadı. Lansmanda gördüğümüz yüksek teknoloji ürünü bu arabaların fiyatı da hepimiz açısından merak konusu oldu. Kendi öngörümü açıklamak gerekirse bu araçlar şuanki ötv ve kdv oronlarıyla satışa çıkarsa 200.000 tl bandında olacağını düşünmekteyim. Elbette bu fiyatlarla bir Almanyanın halkın arabası wolkswogeni olamayacaktır. Temennişmiz  Devletimizden umarız makul vergilerle ve  girişimcilerin düşük kar payıyla satışa çıkarttığı bu araçları halkın bütün kesimi için ulaşılabilir olmasıdır.

2. el araç alırken nelere dikkat etmem gerekir diyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

https://manuelmedya.blogspot.com/2017/12/ikinci-el-araba-alnrken-nelere-dikkat.html


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika
manuel1453

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın