Fufizu Planlayıcı Ajanda İle Yaşamanızı Kolaylaştıracak 4 Alışkanlık

Günlük yaşantımızda edinmeniz gereken alışkanlıkları, Fufizu planlayıcı ajanda ile nasıl etkili şekilde yönetebiliriz?


Çoğu insan gibi, yeni alışkanlıklar edinmek ve alışkanlıklarımı bırakmak benim için her zaman zor oldu. Hayatımı tamamen elden geçirmeye ve her şeyi bir kerede üstlenmeye çalışarak aşırıya kaçma eğilimim var.   Kendime inandığım sürece bir hafta gibi kısa bir sürede hayatımı değiştirebileceğime kendimi ikna ediyorum. Kaçınılmaz olarak, cesaretim kırılıyor çünkü kendim için ortaya koyduğum neredeyse imkansız kriterlere ayak uyduramıyorum.

Alışkanlıkların tıpkı disiplinle olduğu kadar tutarlılıkla da ilgili ve tutarlılığa da bağlı olduğunu öğreniyorum. 

Fufizu indirilebilir içerikler sayesinde alışkanlıklarımı yazarken hem yarı yolda kalmadım hemde büyük ölçüde tasarruf ettim. Alışkanlıklarımı sıkılmadan yazmak için sticker çıkartmaları da ayrıca büyük motivasyon sağlıyor. Başarısızlıktan kurtulmak için ve özellikle kişisel gelişim alışkanlıkları inşa etmek kişisel gelişimimin kritik bir parçası olmaya devam ediyor. Bu yazıda, hayatımı önemli ölçüde iyileştiren dört alışkanlığı sizinle paylaşıyorum. Bunlardan üçü tutarlı olduğum, biri de halen geliştirdiğim alışkanlıklardan.

1.Fufizu Günlük Planı.

Fufizu Planlayıcısı genel olarak beni ve benim gibi insanları temel alıyor. Hayatımın her yönünü kontrol edemesem de, önümüzdeki haftalarda ne bekleyeceğimi bilmek bana teselli veriyor. Zihnim kaotik olabilir, yapılacak işleri, ulaştığım hedefleri bana gösteriyor ve insanlarla aramdaki ilişkileri dengelememe yardımcı oluyor. Fufizu Planlayıcısı ve stickerları  bana dağınıklığı görüp düzenlemek için zaman ve imkan sağlar. Yıllık hedeflerime geri dönmem benim için bana gerekli olan şeyin ne olduğunu netleştirip gösteriyor ve pistten çıkarsam yeniden yönlendirme yapabilmemi sağlıyor. Fufizu Planlayıcınız henüz günlük programınızda değilse, endişelenmeyin! Haftada bir veya iki kez alışkanlıklarınızı yazarak yavaş bir başlangıç yapın ve ilk alışkanlığınızı edinin.

2. Hergün 2 Litre Su İçin.

Ben günde 2 litre su içtiğime emin olmak için Fufizu Stickerlarını kullanıyorum. Bu stickerlarda bolca unutma çıkartması bulunmakta. Su içmek sağlık açısından çok önemli bir faktördür ve kilo vermek isteyen insanların atması gereken ilk adımdır. Düzenli su tüketiminde gözle görünür bir kilo kaybı söz konusudur. Ancak insanlar iş, güç ve uğraşlarından dolayı su içmeyi unuturlar. Fufizu Planner da tam da bu anda devreye girer ve işlevsellik sunar. Unutmayın sağlık, görünüşten çok fiziksel ve zihinsel olarak nasıl hissettiğimle ilgilidir.

3. Spor ve Egzersiz Yapın.

Spor yaparken insanlar farklı günlerde farklı egzersizler yapmak gerekir. Mesela birgün ön kol ve bacak egzersizi yaparken bir sonraki spor gününde göğüs ve karın egzersizi yapmalıdır. Yani kısacası her spora gidildiğinde farklı egzersizler yapılmalıdır ki bir gelişim elde edilsin. Ben spor yaptığım dönemlerde hangi gün hangi egzersizleri yaptığımı karıştırıyordum ve bu motivemi düşürüyordu. Fufizu Planner sayesinde egzersiz çıkartmalarımı kullanarak yaptığım egzersizleri not aldım ve yapacağım egzersizleri planladım.

4. Bir Hobi Geliştirin.

Benim en büyük hobilerimden biri film izlemek. Özellikle de Netflix filmlerini inanılmaz derecede seviyorum. Merak etmeyin Fufizu stickerları burda da yanımızda ve bize burda da kolaylık sağlıyor. Stickerlarda bulunun Netflix ve Youtube çıkartmaları sayesinde izlediğim filmleri yazabiliyorum ve üzerinden yıllar geçmiş olsa da unutup aynı filmleri izlemek yerine yenilerini keşfediyorum.Hayatınızı büyük ölçüde iyileştirmek için adımlar atmak, yavaş ve kusurlu bir süreçtir. Küçük adımları kutlayın,ilerleme kaydedin veFufizu ile mutluluğu bulun ..


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika
MugiwaraLuffy

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın