FUE Saç Ameliyatı Nasıl Yapılır?


FUE saç ameliyatı iki temel aşamada gerçekleşmektedir. Birinci aşaması saç foliküllerinin donör bölgeden alınması, ikinci aşma ise donör bölgeden alınan sağlıklı ve canlı saçların, saçların dökülmüş olduğu boş bölgelere ekilmesi. FUE saç ameliyatı FUT yöntemine göre farklılık göstermektedir. Saç folikülleri, kesik ve dikiş olmadan, kullanılan mikromotorlarla donör bölgedeki saçların canlılığını ve yapısını bozmayacak şekilde çıkarılır. Çıkarılmadan önce sadece saç folikülerinin çevresinde küçük ve dikiş gerektirmeyen bir kesik oluşturulur. Bu kesikler sayesinde saç folikülleri çıkarılabilir bir hale gelir. Saç folikülleri tek tek çıkarılır ve sayılır. Sayılan bu saçlar ekilene kadar canlılığını ve kalitesini bozmayacak uygun bir solüsyon içerisinde bekletilir.

FUE saç ameliyatı ikinci aşamasında iki işlem uygulanmaktadır. Birinci işlem saç foliküllerinin içine yerleştirileceği kanallar açmaktır.

FUE saç ameliyatı başlamadan önce ekilecek alan analiz edilir. Bu alanın genişliği ve donör alandaki saçların yapısı değerlendirilerek ekilecek greft sayısı belirlenir. Bu sayıya göre foliküllerin yerleştirileceği kanallar çelik uçlar ile açılır.

FUE saç ameliyatı son işlemi olarak uygun ortamda bekletilen saç folikülleri kanallar açıldıktan sonra ekilmeye hazır hale gelir. Foliküller tek tek açılan kanallara ekilir ve FUE saç ameliyatı bu şekilde tamamlanmış olur.

Bundan sonraki aşamalar hasta eve dönmeden önce doktorun belirleyeceği tarihte yıkama ve pansuman işlemidir. Sonrasında yeni ve sağlıklı saçlarınıza kavuşmuş olursunuz.


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika
alphahaircentral42
Dünya Sağlık Örgütü Tarafından Belirlenmiş Standartlara Uygun A Plus Hastane Ortamında, Alanında Uzman Kadromuz İle 2010 Yılından Beri Hizmetinizdeyiz.Sektöre yıllarını veren uzman kadromuz ve anlayışımız ile yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere 11800 hastamıza başarılı operasyon gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Hasta memnuniyeti ve sonuç odaklı hizmet politikasını ilke edinmiş saç ekim firmamız sektöründe önemli bir konumdadır.
Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın