Ferrarisini Satan Bilge

Ferrasini Satan Bilge Kitap Tanıtımı


Julian Mantle, orta yaşın üzerinde ve Amerika’nın en ünlü avukatlarından biridir. Meslek basamaklarını birer birer başarıyla çıkan Mantle aynı zamanda zengin ve ihtişamlı bir hayatında sahibi olmuştur. Para, şöhret, kadınlar, bir ada ve tabiki kırmızı bir Ferrari. Julian Mantle bu elde ettiklerine rağmen çok stresli ve sürekli bir çalışma içerisinde olduğu bir hayat yaşıyordu. Bu yoğun iş temposuna sonunda kalbi dayanamadı ve mahkeme salonunda kalp krizi geçirdi. İşte bu kriz aslında onun hayatında yaşayacağı en büyük değişimlerin habercisiydi. Hastahanede gördüğü tedavi bittikten sonra ortadan kayboldu. Kaybolurken o çok sevdiği ferrarisini ve bütün mal varlığını sattı Hindistan’a  Ferrasini Satan Bilge olma düşüncesiyle kendi yolunu aramaya çıktı.

         Hindistan da geçirdiği üç ilginç yılın ardından Julian en yakın dostu John’un kapısını çalar ve onun karşısına çıkar. John onu tanıyamaz çünkü Julian gitmeden önce ellili yaşlarda olan ama daha da yaşlı görünen kilolu ve bitmiş bir adam olarak gözüküyordu. Ama şuan John’un karşısında duran adam ise genç, teni parlayan ve sağlıklı bir insandı. Adeta 30’lu yaşlarında bir delikanlı duruyordu karşısında, ve daha sonra Julian kendini belli edecek bir sözcükle John’ u iyice afallatmıştı. John’un karşısında ki adam bedenen ve zihnen huzur, mutluluk saçıyordu adeta.

Sivana Bilgeleri

Julian hindistanda ki Sivana Bilgeleri ile tanışabilmek için zorlu bir yolculuğa çıkar. Ve sonunda elinde ki sepette çiçekler olan bir bilge ile karşılaşır ve ona tüm hayatını, yaşadıklarını anlatır. Bu karşılaştığı bilge ise Yogi Raman ve Julianın hayatını kökten değiştirecek bir karakterdir. Yogi Raman onu köyüne götürerek diğer bilgelerle tanıştırır. Böylece Julianın 3 senelik değişim serüveni Yogi Raman ve diğer bilgeler gibi yaşamak ile başlar. Ferrasini Satan Bilge hikayeside böylece başlar

Yogi Raman’ın Hikayesi

Yogi Raman Julian’a bir hikaye anlatır. Bu hikayede aydınlanmanın, aydınlanmaya ulaşmanın 7 erdemi anlatılmaktadır.

“Muhteşem verimli ve yeşil bir bahçede oturuyorsun. Bahçenin ortasında altı kat yüksekliğinde bir deniz feneri var. Biraz sonra fenerin giriş kapısı açılır ve içeriye bir Japon sumo güreşçisi girer. Belinde pembe bir kordon vardır. Sumo güreşçisi yerde duran altın bir kronometrenin üzerine basarak kayar ve düşer. Kendinden geçtikten sonra orada açan sarı güllerin kokusuyla kendine gelir. Enerjisini toplayarak ayağa kalkar. Bahçenin en uzak köşesinde milyonlarca parlak elmas kaplı bir patika bulunmaktadır. Patikadan yürümeye başlar ve bu yol onu tükenmeyen sevinç ve sonsuz mutluluk yoluna götürür.”

Bu hikayede geçen fener, bahçe, sumo güreşçisi, pembe kuşak, kronometre,güller ve patika aydınlanmış yaşamın 7 erdemini anlatıyor.

Bahçe: Bu hikayede bahçe insan zihnini temsil eder. Bir bahçe hayal edin, siz o bahçeye ne kadar özen gösterirseniz o da size en güzel renklerini, en güzel meyvelerini verir. İnsan zihnide böyledir. Bu bahçe ne kadar bakımlı ise o kadar verimlidir. Bu yüzden zihnimizde zararlı otların yaşamasına izin vermemeliyiz.
Deniz Feneri: Deniz feneri yol göstericidir, denizde kaybolan insanlara doğru hedefi gösterir. Bizimde deniz fenerimiz amaçlarımız, hayatta gerçekleştirmek istediğimiz bütün hayallerimiz ve beklentilerimiz
Sumo güreşçisi: Bir hedef belirlediğimiz de onun için ne kadar konsantre olduğumuzun ve disiplinli olduğumuzun göstergesidir.

 

Ferrasini Satan Bilge Kitabını Neden Okumalıyım?

Bu kitap hayatı anlamanıza, zihninizi nasıl yönetebileceğinize ve kişisel gelişim ihtiyaçlarınıza dair ipuçları veriyor. Kişisel gelişimin ön planda olduğu bu kitap da hayatı yaşarken yaptığımız hataları ve zihnimizi kaygılarımızın esiri haline getirdiğimiz anlatılıyor. Kendinize vereceğiniz telkinler ile gerçekten güçlü bir insan olacaksınız. Kesinlikle insanları derinden etkileyen bir kitap.
Bu kitap 1996 yılında Robin Sharma tarafından yazılmıştır. Robin Sharma Hint’li bir avukat ve kişisel gelişim uzmanı.
Aynı zamanda bir çok ünlü yıldızın da yaşam koçu durumundadır. Bu kitabı Ferrasini Satan Bilge kesinlikle almanızı tavsiye ediyorum. Ve Robin Sharma’nın hayatınıza katacağı erdemleri elde etmek isterseniz diğer kitaplarını burdan elde edebilirsiniz.

ferrasini satan bilge kitabı


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika
Bilal Aydemir

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın