Backlink Nedir Nereden Alınır?
Backlink Nedir Nereden Alınır?

Backlink Nedir? Ne İşe Yarar, Nereden Alınır?


Backlink: Farklı sitelerden anahtar kelimeleriniz aracılığı ile sitenize verilen link anlamına gelmektedir. Her bağlantı backlink değildir. Kaliteli bir backlink sitenizin arama motorlarında ön sıralara çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Örnek verecek olursak:https://www.bclink.org” bu şekilde yaptığınız bir paylaşım backlink işlevi görmez. Şayet onun yerine “Backlink Sitesi” anahtar kelimenize link vererek paylaşmışsanız işte bu bir backlinktir.

Çünkü buradaki amacımız sitemizde bulunan anahtar kelimemizi yükseltmek işte bu yüzden anahtar kelimelerimiz aracılığı ile başka sitelerden bağlantı alıyorsak bu iş oldu demektir:)

Backlink işlemleri titizlikle yürütülmediği taktirde sitelerin arama motorlarında genelde düşüşler yaşadığını bilmekteyiz. Bilinçsiz bir şekilde oluşturulan backlink işlemleri web sitelerinize zarardan başka bir şey getirmez. Bu gün uzmanım diyen kişiler bile backlink konusunda yanlışa düşerek bir siteye yüzlerce yada binlerce backlink vermektedirler. Oysa bu bir backlink hizmeti değildir. Sitelere verilen bu kadar fazla backlink sonrasında telafisi mümkün olmayan durumlar ortaya çıkmaktadır. Bunların başında dediğimiz gibi sitelerin arama motorlarında aniden son sıralara düşmeleri yada spam damgası yemeleri gelmektedir.

Sosyal ağlarda oluşturulan backlinkler!

Sosyal ağlardan alınan linkler backlink işlemi görmez. Sebebi ise backlink dediğimiz olay sadece anahtar kelimelerinize verilen link anlamına gelir. Yani siz sitenizin linkini bir yerde paylaşıp tıklama alıyorsanız, arama motorları bunu pekte önemsemeyecektir.

Backlink nereden alınır?

Her siteye backlink verilmez ve her siteden de backlink alınmaz önüne gelen her yere backlink veren yada alan siteler genelde Google’dan spam damgası yerler. Backlink vereceğiniz siteler kaliteli ve spam riski taşımamalı.

Kaliteli backlink örnekleri nasıl oluşturulur yazımızı okuyarak backlink oluşturma konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bizim Farkımız Nedir?

Bclink.org servisinde ise spam veya benzeri hiç bir riske maruz kalmazsınız. Aksine yayınladığınız makaleleri uzmanlarımız optimize ettikleri için %100 olumlu geri dönüş alırsınız.

Şimdi bir backlink yayınla

 


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
2
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
5
Eh İşte
Harika Harika
26
Harika
Bclink

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın