Ataşehir Halı Yıkama – Dur Halı Yıkama

Ataşehir Halı Yıkama tam otomatik profesyonel makinelerde yıkıyor, kurutma odalarında kurutup 3 günde tertemiz teslim ediyoruz.


Atasehir halı yıkama  firması olarak  Ataşehir mahallesinde oturan müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu halı, koltuk, yorgan, battaniye yıkama konusunda hizmet vermektedir.

Şirketimiz kaliteli işçiliğin yanı sıra uygun, halı yıkama fiyatları, ile Ataşehir'de  da işini en iyi yapan halı yıkama firması ünvanını korumaktadır. Ataşehir halı yıkama firmaları için danışmanlık hizmetide vermektedir.

Şirketimiz Ataşehir halı yıkama firmaları arasında siz müşterilerimize yardımcı olmaktadır.

Ayrıca İstanbul Ataşehir ilçesinde koltuk yıkama, yorgan yıkama, battaniye yıkama yerinde halı yıkama da hizmetlerimiz arasında yer almaktadır

Ataşehir Halı Yıkama ve Temizleme Aşamaları Hakkında Kısa Bilgiler
1. Sipariş alma: Halı yıkama işlemini yaptıracağınız fabrikaya telefon açılmasıyla siparişiniz alınır ve kararlaştırılan günde belirtilen adresten kapıdan alınır. Karşılığında size kaç adet halı alındığına dair sipariş fişi verilir.

2. Etiketleme – numaralandırma – ad soyad: Teslim alındıktan sonra bir başka müşteriyle karışmaması için kişiye özel verilen abone numarası veya isim soy isimle halıya zımbalanır.

3. Ölçme – türlerin ayrımı – ücretlendirme: Fabrikaya getirilen Halılar temizleme işlemine geçmeden önce cins ve kirlilik durumuna göre ayrımları yapılır. Halı temizleme de ücretlendirme metrekare cinsinden yapılmaktadır. Firmalar ücretlendirme yaparken metrekare olarak hesaplarlar. Bu hesaplanan ücretler halının türüne göre değişmektedir.. Bunun nedeni farklı türlerde uygulanan işçilikten kaynaklanmaktadır. Genelde Makine, El Dokuma ve Yün, Milas, Döşemealtı, Nepal, Ladik, Hereke, Çin, Buhara ve benzerleri gibi değerli halılar ve Shaggy diye gruplara ayrılmaktadır. Değerli halıların temizleme fiyatları diğer gruplara göre daha yüksektir. Bunun nedeni ise bu tür halıların maliyet fiyatlarının yüksek olmasıdan kaynaklanan riskle(yıkama sırasında oluşabilecek bir hasar olması) bununla birlikte temizleme aşamasında daha fazla bilgi, ustalık isteyen işlemlerden geçmesi, ayrıca kullanılan şampuan ve yan ürünlerin fiyatının yüksek olması, kilogram bakımından ağır olması sebebiyle işçilik maliyetleri yüksektir.

4. Halı yıkama – durulama: İlk işlem tozların alınmasıdır. Toz alma işlemi toz alma makinesi ile yapılmaktadır. Yıkama işlemi otomatik makinelerde yapılır. Önce ıslatılır ardından şampuanlanır ve fırçalanır, ardından kirli suyu gelberi ile kirli su üzerinden atılır. Sonra tekrar şampuanlanıp fırçalanır. En son bol su ile durulama yapılır.Bu işlem halının kirlilik durumuna göre tekrarlanabilir.

5. Sıkma – kurutma – asma – havalandırma: Durulama işleminden sonra sıkmanın, suyun üzerinden tam anlamıyla atılması ve kurumanın en kısa zamanda sürmesi için, rulo tipi sıkma diye adlandırılan 1400 devirli makineleri kullanılmaktadır. Sıkma işleminde halıların üzerindeki su yüzde doksan giderilmeli sadece elle temas edildiğinde hissedebilinecek kadar nem kalmalıdır. Nemli halıların kurutulması için mevsimlere bağlı olarak farklı işlemler yapılır. Yaz aylarında halılar birbirine paralel askılara asılarak açık havada bekletilir ve nem gibi kokuların oluşmaması için havalandırılmış olur. Kış aylarında ise kapalı ortamda kurutma odalarında kurutulmaktadır. Tamamen kurutulan halılar son kontrol aşamasına geçer.

6. Son kontrollerin yapılması – süpürme – parfümleme – paketleme: Kurutulan halıların üzerinde kalan tüy parçalarının alınması olayına hav süpürme denir. Bu işlem el fırçaları ile yapıldığı gibi otomatik süpürme (hav alma) makinelerinde de yapılabilir. Aynı zamanda bu işlem yapılırken gözden kaçan lekeler var ise yakından kontrol edilir. Lekeye rastlanırsa özel leke çıkarıcı yardımı ile leke çıkarılır. Son olarak parfümleme yapılır ve paketlenir.
7. Teslimat :Tüm işlemler tamamlanınca müşteriler aranarak gün içerisinde teslimat saati belirlenir sahiplerine teslim edilmek üzere araçlara yüklenir. www.durhaliyikama.com/atasehir 


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın