Amaç Nedir? Amaç Doğru Yaşam Mıdır?

Amaç Nedir?


Amaç Nedir?

“Yaşamın amacı, amacı olan bir yaşamdır.” hedefleriniz sizi her zaman bir adım ileriye taşıyacak bir olgudur. Amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda atacağımız her bir adım bizi kazanmaya yaklaştıracaktır. Peki kaç kişi önünü görebiliyor yada kendine bir hedef çizebiliyor. Bu çağın en önemli özelliği belki de anı yaşamak ama anı yaşarken geleceğimizi çizmemiz gerektiğini unutuyoruz. Anlık mutluluklar, anlık hedefler bizi kısa vadede başarılı hissettirirken asıl olması gerekeni engelliyor. Cesaretimizi bir şeyler yapabilme algımızı büsbütün derinden etkiliyor. Peki amaç ne, ne için yaşıyoruz ve neden varoluyoruz.

Amaç Belirleme

          Bu hayatımızı tamamı ile etkileyecek bir seçenek, önümüzü görebilmek ve yaşamımızı sürdürebilmek için kesinlikle bir amaç ve hedef sahibi olmalıyız. Bunun için elinize bir defter, kalem alın ve yazın. Kilo mu vermek istiyorsunuz o defterin ilk sayfasına ben kilo vereceğim ve güzel bir görünüme kavuşacağım diye not edin. Hatta gerekirse kendinize idol seçtiğiniz ve yahut örnek aldığınız o harika vücuda sahibin insanın fotoğrafını o deftere yapıştırın. Daha sonra belki de en önemlisi bunun için kendinize bir süre belirleyin. İki hafta sonra bu kiloda ve bu görünümde olacağım yada bir ay sonra bu kadar gelişmiş olacağım. Bu defteri bir amaç kitabı olarak benimseyin ve her zaman ona inanın.

Hedefinizi Çizin

          Her şey bundan ibaret kendine bir hedef çizmek ve bir amaç için kendini motive edebilecek şeyler bulabilmek. Bunu yaptığınızda siz inanmasanız bile zihniniz buna inanacak ve bunu gerçekleştirebilmek için sizin ateşleyiciniz olacak. Bizi asıl etkileyen alışkanlıklarımız belkide durağan ve monoton hayatımızın zararlı etken maddesi alışkanlıklarımız. Peki bu alışkanlıklardan nasıl kurtulacağız. Bunun en güzel örneğini FERRASİNİ SATAN BİLGE adlı kitabı elde ederek öğrenebilirsiniz.

amaç yolu

21 Gün Kuralı

        Bilimsel olarak bir alışkanlık edinmek yani bir nöronun oluşması 21 gün sürüyor. Ama bu eski alışkanlığımızdan kurtulacağımız anlamına gelmiyor. Sadece edindiğimiz iyi yada kötü alışkanlığımızın yerini bir başkası ile doldurmak anlamına geliyor. 21 gün boyunca aynı şeyi yaparsanız bir süre sonra bunu otomatik olarak yapmaya başlayacaksınız. Bunun en güzel örneği herkesin günlük hayatında belkide ilk yaptığı şey, sabah kalktığımızda herhangi bir şey yapmadan lavaboya gidip elimizi yüzümüzü yıkamak.

Bize bunu birisi mi öğretti, hayır sadece bunu sürekli yapmamız gerektiği zihnimize kodlandı. Sigarayı bırakmak isteyen bir insan 21 gün boyunca sigarayı bırakmayı düşünmek yerine canı sigara çektiğinde başka iyi bir alışkanlık edinirse, bu durumda edindiği o sigara içme refleksi bir süre sonra kaybolmaya başlayıp diğer edindiği alışkanlığa dönecek. Bu yönde amaç seçimini doğru yapın.

            Aslında her şey bu kadar basit sadece inancınız ve bağlılığınız sizi başarıya götürecek şeyler. Bir kağıt bir kalem ve 21 gün inanılmaz ama gerçek, değişim küçük bir adımla başlar ve sonra bir bakmışsınız hiç durmadan koşuyorsunuz. Bu yüzden ilk cümlede söylediğim gibi “yaşamın amacı, amacı olan bir yaşamdır. Amacınızı belirleyin ve hayatınızı yaşayın. Kişisel gelişim konusuna gerçekten önem verin
Ayrıca yaşamın amacı konulu diğer yazıları da okuyabilirsiniz. Her şey bir amacımız ve hedefimiz olması için


Bu Backlink Nasıl Olmuş?

Çok Kötü Çok Kötü
0
Çok Kötü
Eh İşte Eh İşte
0
Eh İşte
Harika Harika
0
Harika
Bilal Aydemir

0 Yorum

Format Seçiniz
Makale
Standard Backlink makalesi oluşturun
Liste
Klasik Ama Detaylı Listeler Oluşturun
Video
Youtube yada diğer sitelerden video ekleyin izlenme oranını artırın